Tohum2017 yılında Taren Mühendislik, Türkiye pamuk tohumu delintasyonu (delinter) için makine patentini aldı. Bu hamle, Türkiye, Asya, Afrika, Avrupa ve Türki Cumhuriyetlerin yanı sıra pamuk yetiştiriciliğinin önünü açmıştır. Patentli üretim yapabilen tek firma olmanın gururu ve sorumluluğu ile TAREN, makineleri ve proses tecrübesiyle birlikte pamuk yetiştiricilerin yanındadır.

Nihai ürünü müşteriye sunmayı taahhüt eden, tüm tesisin montaj, devreye alma, eğitim, test üretimini kapsayan; komple, anahtar teslim pamuk delintasyon tesisi üretiyoruz. Türkiye, Türki Cumhuriyetleri, İspanya, Fransa, Pakistan, Afganistan, Hindistan, İsrail ve Güney Afrika olan ulusal ve uluslararası müşteriler için çalışıyoruz.


TAREN 1000 / TR1K500KH DELINTER

PAMUK TOHUMU DELİNTASYON MAKİNASI


PAMUK TOHUMU DELİNTASYON TESİSİ MAKİNA İMALATLARIMIZ

1- Çiğit Boşaltma Ünitesi ( Blower Çiğit Taşıma Sistemi ile Birlikte ) : Çiğit boşaltma ünitesi ürünü depolama amaçlı kurulur. 

2- Ön Temizleme Makine Gurubu : Çiğiti Toz, Şit ve çöplerden ayrıştırılması için tesissin ilk makine grubudur. 

3- Asit Reaktör Makine Gurubu ( Krom Taşıyıcılar ) : Çiğitin seyreltilmiş sülfürik asit ile

4- Delintır( 500kg/saat ) : Çiğit yüzündeki şiflerin temizlenmesi için kullanılır. 

5- Black Seed Taşıma Bandı: Delinte olan tohumların temizleme ünitesine taşınması için kullanılır. 

6- Detaylı Temizleme Makinası : Black Seed tohum içindeki kırık, ezik ve çöplerin ayrıştırılmasında kullanılır. 

7- Gravite Makine Gurubu : Tohumların özgün ağırlığına göre hava, eğim ve sarsıntı ile içindeki iri sağlam tohumların nispeten içi boş, zayıf, küçük, ezik ve olgunlaşmamış tohumlardan ayrıştırılması için kullanılır. 

8- Nötralizasyon Makine Gurubu : Tohum üzerindeki PH değerini yükseltmek amacıyla kimyasal madde ile yıkama işlemi yapılır. 

9- Big-Bag Dolum Ünitesi : Yarı mamül haline gelen tohumların istenilen parti büyüklüğünde big-baglere alınması. 

10- Tohum İlaçlama Makine Gurubu : Big-Baglerdeki yarı mamül tohumların tarım ilaçları ile karıştırılarak renklendirilmesi. 

11- Tohum Paketleme Makine Gurubu : İlaçlama ünitesinden çıkan tohumların istenilen kilolarda dikişli veya ventilli torbalara paketlenerek satış durumuna getirilmesi

12- Kovalı Elavatörler : Ürünlerin makineler arası transfer işleminde kullanılır. 


YARDIMCI İŞLETME MAKİNALARI

13- Asit Konsantrasyon Hazırlama Ünitesi : Saf asidin su ve sülfakten ile seyreltilerek asit solüsyon reaktörüne pompalanır. 

14- Siklon ve JetpoleFiltre : Delintırdaki cüruh toz ve havlanmış tohumların hava ile temizleme işlemi 

Copyright © 2019. Tüm Hakları Saklıdır. | EFEBT